BLOG KATEGORİLER:
BLOG ARAMA:
02
Nis-2016

Başkanın mesajı

Genel   /  

BAŞLARKEN

Marmaris, dünyanın en güzel turizm bölgelerinden birisidir. Kendi görev süremiz içerisinde Marmaris’in gerek kentte yaşayanlar gerekse dışarıdan gelen misafirlerimiz için cazip bir yaşam ve turizm bölgesi olması adına yoğun çalışma tempomuzu sürdürüyoruz.

Günümüzde Marmaris gibi dünyanın her yerinde 5 binin üzerindeki bölgelerin turizm destinasyonun olması rekabeti daha da acımasız hale getirdi. Turizm bölgesinin olmazsa olmazı doğal ve güzel kültürel, tarihi ve olabilen tüm zenginlikleri ile kamuoyuna tanıtabilmek için uluslararası fuar imkanları ve tanıtım malzemelerini kullanarak Marmaris ortamını hayata geçiriyoruz. Marmaris Belediyesi olarak bunu yapıyoruz. Geleneksel hale gelmiş olan uluslararası tüm fuarlarda bölgemizi tanıtan programlarımıza müdahil oluyoruz ve bunlara katılıyoruz.

Ancak biz bu sene bir eksikliği tespit ettik. Kendi ülkemizde ne kadar tanınıyoruz, hele hele bölgemize en yakın büyükşehir olan ‘Denizli acaba Marmaris’i ne kadar tanıyor’ diyerek, bu ilimizi kendimize pilot bölge seçtik. Bununla beraber çalışmalarımıza başladık. Bölgenin turizm ve seyahat acentelerini, Denizli’deki basın mensupları ile belli aralarda bir araya getiren program gerçekleştirdik. Geçtiğimiz süreç içerisinde Denizli’de, ilin işadamlarına ve oranın sivil toplum örgütlerine bölgeyi tanıtma adına bir yemek tertip ettik. Çok başarılı bir toplantı ve gece oldu. Bunun devamını getirmek için, Marmaris’in tanıtımı adına bu çalışmaları kendi bölgemizde sürdürmeye devam ediyoruz. Denizli’nin basın kuruluşları ile birlikte Marmaris’in tanıtımı adına bir dizi programa başladık.

Denizli, gerçekten sanayisiyle aynı zamanda turizm bölgesi olmasıyla, eğitim ve kültür seviyesiyle ve ülke bazında gerçekten seçkin bir noktada olması sebebi ile bizim pilot bölgemiz oldu. Denizli halkının turizm ve gezi amaçlı düşünebileceği en cazip nokta Marmaris olduğunu tüm Denizlili hemşerilerimize, dostlarımıza anlatmanın yolunu bu şekilde bulduk ve bu yol haritasına bu şekilde devam ediyoruz.

Biz sevgili Denizlili hemşerilerimizi, dostlarımızı Marmaris’te misafir edip, onları burada ağırlamak, rahat ettirmek ve kendi iş hayatlarındaki yorgunluğu, stresi atmaları için en cazip bölgenin Marmaris olduğunu ispat etmek istiyoruz. Onların yaşamına bir heyecan, coşku ve dinlence olarak katkı sağlamak adına bir seferberlik ilan ettik.

Buyursunlar gelsinler. Hepinizi Marmaris’te ağırlamaktan çok memnun olacağız. Tüm Denizlilere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

M. Ali Acar
Marmaris Belediye Başkanı

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec